test 2

test 2

Przekraczając drzwi lokalu wchodzimy do zupełnie innego świata. Nowoczesny, choć klasyczny wystrój, dużo szarości i te małe detale, które świadczą o dużym poczuciu estetyki i dbałości o szczegóły. Małe kolorowe płytki jako element przełamujący szarości, świeże kolorowe kwiaty na stołach i cudnej urody nieregularne szklanki na wodę sprawiają, że zanim jeszcze zaczynam jeść, czuję się tu dobrze.

Michał Kuter, szef kuchni i właściciel restauracji A Nóż Widelec postawił na kuchnię polską. W karcie znajdziemy żurek, szczawiową, rosół, pierogi czy kotlet schabowy. Prezentacja dania i dodatki nie są jednak tradycyjne, to autorska propozycja szefa. Michał Kuter to laureat nagrody Gault & Millau w roku 2015 – jako najlepszy szef kuchni tradycyjnej z regionu Wielkopolski i Dolnego Śląska. W 2016 roku to najwyżej oceniona w przewodniku restauracja poznańska, ma 15 punktów i trzy czapki.

A Nóż Widelec, kwiaty, Poznań, restauracja

Rozpoczynamy od zup, które nalewane są na talerze bezpośrednio przy stole. Szczawiowa z jajkiem przepiórczym(15 zł) przypomina mi smaki dzieciństwa. Z przyjemnością nakładam na łyżkę niezwykle kremowe purée ziemniaczane, chrupiący boczek, kwaśną śmietanę. Zupa jest kwaskowata jak trzeba, a jej warzywny smak jest lekko podbity smażonym boczkiem. To danie obfite w smaki, aksamitne. To najlepsza szczawiowa jaką jadłam od lat. Do regionalnych tradycji wielkopolski nawiązuje wielkopolska zupa ślepe ryby (16 zł). To zupa ziemniaczana wzbogacona rakami, a także suszoną wołowiną. Jest słodkawa, pełna smaku, wyśmienita. Będąc w A Nóż Widelec nie można ominąć wędzonego suma z lubczykiem w marynowanej kalarepie (29 zł). Kawałki wędzonego suma owinięto w cieniusieńkie plasterki marynowanej kalarepy tworząc małe pierożki, którym towarzyszą chrupiące chrupki z topinamburu. Subtelność dania przełamuje kwaśno-gorzki sos z rokitnika. To kreatywne i oryginalne danie, idealne na letnie dni.
A Nóż Widelec, zupa szczawiowa

Moje oceny

Cena / jakość
3,0 / 5
Atrakcyjność
3,0 / 5
Lokalizacja
1,0 / 5
Pokoje
4,0 / 5
Klimat
2,0 / 5
Obsługa
3,0 / 5
Jedzenie
3,0 / 5
Ocena końcowa
3 / 5

Wasze oceny

Cena / jakość
5,0 / 5
Atrakcyjność
2,0 / 5
Lokalizacja
5,0 / 5
Pokoje
3,0 / 5
Klimat
5,0 / 5
Obsługa
2,0 / 5
Jedzenie
2,0 / 5
Ocena końcowa
3,4 / 5 (głosy: 1)

test